Dlaczego warto podjąć legalną pracę w Holandii?

Dlaczego warto podjąć legalną pracę w Holandii?

15 lutego, 2021 0 przez Jak-zarabiac.pl

Już minęły czasy, w których obowiązujące przepisy nie ułatwiały Polakom podjęcia legalnej pracy w państwach zagranicznych. Dziś, każda osoba emigrująca za pracą może bez problemu podjąć legalne zatrudnienie z pełnym pakietem ubezpieczeniowym, jaki w danym państwie obowiązuje i którego okres doliczany się do stażu pracy w Polsce.

Praca w Holandii od zaraz nie wymaga uzyskania specjalnych pozwoleń nie tylko na pobyt, ale również na samą pracę. Nie wymagane jest nawet legitymowanie się zapewnionym wcześniej zakwaterowaniem. Wyjeżdżając do pracy do Holandii, z myślą o podjęciu legalnego zatrudnienia należy zabrać ze sobą aktualny dowód tożsamości bądź paszport. Do załatwienia wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem niezbędne jest również posiadanie numeru BSN, który stanowi odpowiednik polskiego numeru PESEL. Burgerservicenummer nadawany jest przez holenderski Urząd Skarbowy. Firma, której specjalnością jest praca w Holandii, w większości przypadków w imieniu swoich klientów jeszcze przed podjęciem przez nich pracy sama występuje o nadanie numeru BSN, co znacznie ułatwia a dodatkowo przyspiesza wypełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

Podobnie jak na terenie naszego kraju nawet legalna praca w Holandii bez języka gwarantuje osiąganie minimalnych zarobków co jest olbrzymim atutem takiej formy zatrudnienia. Przepisy określają wartość minimalnego wynagrodzenia w zależności od wieku pracownika. W Holandii obowiązują sześciu progowe wartości minimalnego wynagrodzenia uzależnione od wieku. Na inne mogą liczyć pracownicy w wieku do lat : 18, 19, 20, 21, 22 oraz powyżej 23. W przypadku gdy w Polsce wypłata wynagrodzenia o wartości minimalnej dotyczy całego miesiąca i wszystkich składników wynagrodzenia, to na terenie Holandii obliczana jest w okresie tygodniowym i nie obejmuje należności wynikającej z wypłaty godzin nadliczbowych. Na najwyższe wynagrodzenie na terenie Holandii mogą liczyć osoby legitymujące się wyższym wykształceniem. Jednak ze względu na aktualny rynek pracy, każda osoba bez problemu znajdzie legalne zatrudnienie obejmujące holenderskie ubezpieczenie.

Tło zdjęcie utworzone przez natanaelginting – pl.freepik.com